STOPBAC - antibakteriální vložky do bot

Antibakteriální vložky do obuvi řady StopBac - nová generace vložek do obuvi s unikátní aktivní nanovrstvou nejen dlouhodobě brání vzniku zápachu, ale zejména celkově výrazným způsobem přispívá ke zlepšení hygieny a tedy i zdravotně nezávadného mikroprostředí nohou. Prokázaný je navíc nejen účinek výrazné redukce výskytu bakterií, ale i plísňových onemocnění nohou.

Unikátní česká patentovaná technologie hybridní polymerní matrice s vázanými solemi stříbra, mědi a zinku, která je tepelně fixována na textilii, zajišťuje její antimikrobiální vlastnosti po velmi dlouhou dobu. Aktivní ionty Ag+ pronikají do buňky bakterie a způsobí její destrukci, která vede k jejímu odumření (apoptóze). Tento mechanismus funguje u všech bakteriálních kmenů a plísní.

Na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR byla také otestována a prokázána negativní cytotoxicita hybridního polymeru obsahujícího uvedené kationty. Vzorky byly testovány proti patogenním bakteriálním kmenům (Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Methicilin rezistentní staphylococcus aureus – MRSA-1 a MRSA-2, Proteus vulgaris, Pseudomonas aeruginosa, Acinetobacter baumanii a Proteus mirrabilis. Antimykotická aktivita byla úspěšně ověřena i proti kvasinkám candida albicans a candida glablata.

Velikosti: univerzální velikost v rozsahu nohy 36 - 46. Vložky na požadovanou velikost zastřihněte a vložte do obuvi tak, aby textilní část s aktivní nanovrstvou směrovala k chodidlům.

Materiál: vrchní část ze 100% bavlny se speciální antibakteriální úpravou povrchu, spodní tlumící část ze zdravotně nezávadné EVA pěny s vysokou schopností tlumení nárazů

Objednávka

vaše cena vč. DPH: 109 Kč
0 ks, 0 
Košík
0 ks, 0