Hustá a krásná – síťovka z biobavlny s dlouhým uchem – modrozelená

Hustá a krásná – síťovka z biobavlny s dlouhým uchem – modrozelená
Nejprodávanější

Síťovka je geniální český vynález, ve 20. letech minulého století ji ve Žďáre nad Sázavou začal vyrábět Vavřín Krčil. Je lehká, hodně unese a dlouho vydrží – prostě ideální náhrada jednorázových igelitových tašek, které často nepřežijí ani cestu z obchodu domů. Naše kousky jsou z ekologicky pěstované biobavlny.

Praktická taška přes rameno z husté bavlněné síťoviny. Její tvar vychází z klasické síťovky, ale na rozdíl od ní má mnohem hustší oka, takže se hodí nejen na nákup, ale i na každodenní nošení. Dále o ní prozradíme, že má modrozelenou barvu, rozměry 40 x 40 cm, váží 175 g a unese až 10 kg.

Poznávací znamení: cca 40 x 40 cm, 175 g, nosnost až 10 kg, modrozelená barva a dlouhé ucho

Složení: 100% GOTS-certifikovaná biobavlna

PROČ BIOBAVLNA?

 • konvenční pěstování bavlny a výroba bavlněných oděvů mají negativní vliv na životní prostředí i zemědělce a dělníky, které textilní průmysl živí

 • pole bavlníků zabírají necelá 3 % obdělávané půdy na světě, ale spotřebují zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů. Pro pěstování bavlny se masivně používají chemické látky, které jsou zakázané v potravinářské výrobě

 • bavlna je jednou z nejvíce geneticky modifikovaných rostlin, zejména proto aby snášela nadprůměrné dávky chemikálií

 • na výrobu jednoho trička a jedněch džínsů se spotřebuje okolo půl kila pesticidů a syntetických hnojiv

 • při pěstování i výrobě biobavlny je zakázáno používat toxické chemické látky, které způsobují otravy u zemědělských dělníků a poškozují životní prostředí, i geneticky modifikované organismy.

 • certifikované farmy usilují o vybudování biologicky rozmanitého zemědělského systému a udržení úrodnosti půdy přirozenou cestou.

 • biobavlna na rozdíl od konvenčně pěstované bavlny nezpůsobuje alergické reakce. Proto je vhodná pro děti, alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou.

CERTIFIKACE

Naše biobavlněné produkty splňují vysoké standardy mezinárodní organizace GOTS. Pěstování biobavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Inspektoři dohlíží také na sociální podmínky dělníků (video o pěstování a výrobě biobavlny).

NÁVOD NA EKOPRANÍ BIOBAVLNY:

 • pokud se na biobavlně vyskytne skvrna, ošetříme ji před praním žlučovým mýdlem nebo olivovým mýdlem s citronovým extraktem.
 • bavlněné materiály ocení praní v mýdlových ořeších – zůstávájí měkké a prodyšné. K praní můžeme použít i prací gel z mýdlových ořechů. Mýdlový sliz doporučujeme pouze v případě měkké vody.
 • doporučujeme prát na 60 ºC.
 • na přírodní materiály zásadně nepoužíváme aviváž – usazuje se na vláknech a snižuje savost vláken. Pro závěrečnou máchací lázeň použijeme máchadlo, které vypláchne z materiálu zbytky pracího prostředku a udržuje tak prádlo měkké a prodyšné (není nutné, pokud pereme v mýdlových ořeších).

Objednávka

vaše cena vč. DPH: 198 Kč
0 ks, 0 
Košík
0 ks, 0