Genumedi ® - kolenní bandáž

Genumedi ® - kolenní bandáž
Nejprodávanější

Genumedi je lehká anatomická kolenní bandáž s odnímatelnou silikonovou pelotou na čéšku. Masážní účinek dosažený kompresivní pleteninou a silikonovou vložkou zlepšuje krevní oběh a vede k rychlé redukci hematomů a edémů. Bandáž přispívá ke zlepšení propriocepce a stabilizuje koleno.

Hlavní znaky:

  • protiskluzová úprava na stehně ze silikonových bodů
  • vysoce elastická, prodyšná a vlhkost odvádějící pletenina Clima Comfort
  • speciálně pletené Comfort Zones odvádějí tlak z oblasti zákolenní jamky, bandáž tak na kůži netlačí, ani se do ní nezařezává
  • maximální úleva od tlaku na čéšku díky speciálnímu vnitřnímu lemu pro silikonovou pelotu
  • verze v nadstandardní šířce Genumedi x-wide, zejména pro pacienty s nadprůměrným obvodem stehna 
  • verze na míru, zejména pro pacienty s mimořádným obvodem stehna a lýtka

V případě, že požadujete individuální kolenní bandáž z důvodu nevyhovujících mír sériových výrobků, vyplňte formulář a bandáž Vám bude vyrobena přesně dle zadaných požadavků. Cena je zhruba dvojnásobná.

 Měrný list ke stažení

 Návod k použití v PDF

Genumedi

Indikace: lehké úrazy kolene, doléčení po těžších úrazech a operacích, chondropatie patellae, bolesti a otoky při artróze nebo artritidě, lehké nestability kolena, onemocnění šlach v oblasti kolena.

Velikostní tabulka: 

velikostní tabulka

Působení bandáže:

Integrovaná silikonová vložka pelota odlehčuje čéšku a způsobuje ve spojení s kompresí pleteniny masážní účinek. Ten podporuje prokrvení kloubu a tím rozpouštění otoků a výpotků, dále zmírňuje podráždění a bolesti. Zároveň se zlepšuje svalové řízení a tělu vlastní stabilizace kolenního kloubu. Největší účinek dosahují bandáže během tělesné činnosti. V zásadě lze bandáž nosit po celý den. Ovšem rozhodující je pocit z nošení a skutečnost, že se koleno vsedě nesmí ohýbat více než 70°. Při delších klidových přestávkách (např. při delším sezení/jízdě autem, spánku) by se bandáž měla odkládat. Pokud se během nošení dostaví nadměrné bolesti nebo nepříjemný pocit, neprodleně produkt sejměte a kontaktujte svého lékaře nebo specializovanou prodejnu zdravotnických potřeb. Bandáž je vhodná i pro použití ve vodě. Následně bandáž důkladně vymáchejte.

Informace

Objednávka

vaše cena vč. DPH: 620 Kč
0 ks, 0 
Košík
0 ks, 0